• Máme medzi nami spoluautorku knihy pre pápeža Františka 📖😊

• Táto správa nás všetkých milo potešila! 😊

Našej žiačke Tatiane Mizerákovej, 8. A to úprimne prajeme. Jej výtvarné dielko bolo zaradené do publikácie pre Svätého Otca Františka a bol jej udelený diplom za spoluautorstvo publikácie. Kniha bola pápežovi Františkovi odovzdaná počas audiencie pre slovenských pútnikov v Ríme 30. apríla.

Publikácia bola vytvorená z literárnych a výtvarných prác projektu Báseň pre Františka ako poďakovanie Sv. Otcovi za jeho minuloročnú návštevu Slovenska. Do projektu sa zapojila aj Laura Štofaníková, 9.B, ktorá bola ocenená certifikátom za účasť.

Dievčatám ĎAKUJEME A BLAHOŽELÁME!

• Komenský v praxi

• Naši žiaci sa na hodinách informatiky môžu neustále presvedčiať, že to s učením sa hrou myslíme vážne! Po hraní jednoduchých tónov na ovocí si tento týždeň pomocou micro:bitov vytvorili (naprogramovali) hru kameň-papier-nožnicezábava sa začala.

Víťazmi v klasickom kole sa stali Jozef Čekan, 7.A, Ivana Kulbaková, 6.B a Klaudia Šašalová, 8.A.

V rýchlom kole si prvenstvo vybojovali Stanislav Antol, 7.A, Alexandra Kuchárová, 6.B a Klára Kucharičová, 8.A.

👏😊Blahoželáme!😊👏

• Po roku opäť krásny BRONZ! 🥉

• Naše šikovné žiačky, Zuzana Kuchárová 7.B,  Alexandra Sabolíková  7.BAlexandra Kuchárová 6.B, dokázali čas strávený štúdiom pretaviť do opätovného zisku 3.miesta v okresnom - diecéznom kole Biblickej olympiády, ktorá sa konala 22. marca online formou.

Diecézny katechetický úrad v Košiciach ich ocenil diplomami a vecnými cenami.

Srdečne blahoželáme!

• Príroda, stromy🌳, kvety💐, voda🌊, vzduch🌬️...

• ... pre nás všetkých je to samozrejmosť, no veľmi dôležitá, bez ktorej by nebol život na Zemi.

Naši žiaci si to veľmi dobre uvedomujú a dokázali to svojimi aktivitami 22. apríla, keď si svoj sviatok pripomína naša modrá planéta ZEM.🌎

Deň Zeme sme u nás začali krátkym rozhlasovým vysielaním. Mladší žiaci tvorili na tému Takto chránim našu Zem ja....  Ich úlohou bolo sformulovať a uvedomiť si, akým spôsobom oni sami prispievajú k ochrane životného prostredia. Zemeguľu plnú detských rúk chrániacich našu Zem si môžete pozrieť na 1. poschodí.

Starší žiaci sa popasovali s témou "Globálne environmentálne problémy Zeme". Už dva týždne pred touto aktivitou si žiaci jednotlivých tried zhromažďovali materiály k zadaným problémom, ktoré trápia našu Zem. Výslednú podobu projektových spracovaní v podaní druhostupniarov si tiež môžete preštudovať na 1. poschodí.

Veríme, že pre všetkých to bolo nielen zábavné, ale aj veľmi poučné dopoludnie.

Všetci pre život potrebujeme zdravú Zem, preto ju musíme chrániť a zveľaďovať.

Nezabúdajme, že každý deň by mal byť dňom Zeme!

• Slovenskô ako maľované

• Vymaľujme spolu pre našu školu IT techniku v hodnote 35 000 € od spoločnosti LIDL.

AKO?

• od 2. mája do 30. júna nakupuj v Lidli,
            • zbieraj balíčky nálepiek Slovenskô ako maľované za každých 20 eur nákupu alebo si ich kúp za 0,49 eur,
            • nájdi kartičku s hlasovacím kódom v každom balíčku,
            • hlasuj za svoju školu na: https://malovaneslovensko.lidl.sk/

Naša škola súťaží v kategórii o školskú techniku v hodnote 35 000 € !

• Pozor! Čas búrky vypršal!⌛

• Tak ako sme avizovali na začiatku apríla, celý mesiac ste mali možnosť študovať, memorovať,  rozdeľovať roky na zapamätanie si rozličných udalostí a vynálezov z oblastí vedy, histórie, geografie, medicíny a pod.

Apríl zbehol ako voda a my s napätím čakáme, ktorá trieda 2. stupňa príde s najlepšou taktikou pri samotnom teste z BÚRKY MOZGOV 🌩️🧠🧠🌩️, ktorý Vás čaká v najbližších dňoch.

Všetkým držíme palce!