• Za usilovnú prácu – pekná odmena🐒🦁🐯🦓🐫🐘

• Peknej odmeny, výletu do ZOO v Spišskej Novej Vsi, sa za svoju usilovnú desaťmesačnú prácu dočkali žiaci 1. stupňa.  Najmenšia a najmilšia zoologická záhrada ich privítala 23. júna pekným slnečným počasím.☀️

Žiaci mali možnosť spoznať viac ako 500 zvierat 130–tich druhov, ktoré ich upútali svojou farebnosťou, nevšednosťou, veľkosťou i spôsobom života. Navštívili i otvorený pavilón AQUATERRA s akvarijnými a teráriovými živočíchmi, osviežili sa zmrzlinou či nanukom a domov sa mnohí vracali nielen s hlavou plnou zážitkov, ale i s plyšovým zvieratkom či magnetkou, ktoré im budú tento pekný výlet ešte dlho pripomínať.

• Čítajme si 2022 – celoslovenský čitateľský maratón

• Od 20.6. - 24.6. na slovenských školách prebiehal už 13. ročník celoslovenského detského čitateľského maratónu „ČÍTAJME SI...“ 2022, ktorý organizuje Linka detskej istoty. Nad podujatím prevzala záštitu prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Cieľom podujatia je pritiahnuť k čítaniu čo najviac detí a poukázať na význam literatúry v našom živote. V tomto roku sa čitateľského maratónu zúčastnilo 62 062 žiakov.

Do celoslovenskej aktivity ČÍTAJME SI 2022 sa zapojila aj naša škola. Patríme k školám, v ktorých jeden deň v tomto týždni patril čitateľskému maratónu, teda postupnému čítaniu vybranej knihy. 21. júna sme čítali na dvoch miestach – v školskej knižnici čítali žiaci 1. stupňa a špeciálnych tried knihu K. Bendovej - Osmijankove rozprávky a v spoločenskej miestnosti zasa druhostupniari knihu R. Brata - Mordovisko.

Zároveň sme do čítania aspoň symbolicky zapojili aj deti v materskej škole, našich seniorov v ASEN-e a aj všetkých spoluobčanov, a to čítaním cez obecný rozhlas.