• 🎉BIELY OSLÁVENEC🎉

• 28. september je Svetovým dňom mlieka v školách a naše šikovné tety kuchárky mu pripravili chutnú oslavu, na ktorú nás pozvali.🥳 Patrí im veľká vďaka za to, že sme si naše brušká naplnili zdravými dobrotami: koláčik z kyslého mlieka, syry, syrové nátierky, rôzne druhy jogurtov a nalievalo sa aj samotné mlieko - jednoducho oslava ako sa patrí.🥳

• Didaktické hry🌳

• V septembri sa naši prvostupniari zúčastnili Didaktických hier v prírode. Ich obsahom bolo získať teoretické vedomosti a následne si ich vyskúšať v praxi. Aktivitami na jednotlivých stanovištiach si „natrénovali“ riešenia mimoriadnych situácií, zručnosti v poskytovaní  základov prvej pomoci a orientáciu v prírode.

Deťom sa praktické činnosti veľmi páčili, pretože prostredníctvom hry sa veľa nového naučili. Deň sa vydaril a aj pekné počasie prispelo k dobrej nálade všetkých.🌤️😊

• Biela pastelka u nás TENTO PIATOK 23.9.2022✏️

• MOTTO 2022:

Biela pastelka je symbolom neviditeľných línií, symbolom sveta nevidiacich, príležitosťou prejaviť ľudskú ušľachtilosť a solidaritu. Pomáha hľadať riešenia v často ťažkých situáciách, kreslí bielu čiaru na tmavej ceste. Výber farebného papiera na zviditeľnenie bielych línií symbolizuje existenciu možností riešenia situácií nevidiacich a slabozrakých ľudí. Biela pastelka znamená svetlo, keď okolo je tma.

Verejná zbierka Biela pastelka vznikla v roku 2002, takže už 21 rokov pomáha ľuďom so zrakovým postihnutím. Jej organizátorom je Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

• Účelové cvičenie 2.stupeň 🔥🌭🌳

• Vo štvrtok 8. septembra a v piatok 9. septembra 2022, sa žiaci druhého stupňa zúčastnili účelového cvičenia, v rámci ktorého si opäť pripomenuli praktické i teoretické zásady pobytu a pohybu v prírode, vyskúšali podanie prvej pomoci, overili pravidlá dopravnej výchovy i pochutnali na mäsových dobrotách!

• Sladké mámení...🥧📸🤤

• Za usilovnú prácu v programe rozvoja životných zručností získali žiaci minuloročnej 5.A triedy odmenu, ktorá si na nich počkala v novom školskom roku.

Malinový koláč bol fantastický, skoro sme ho nestihli odfotiť.🥧🤤

• PONÚKAME ... ⚽🎭💃💻 POĎ TEDA K NÁM!😊

• Milí rodičia a žiaci,

v pondelok dostanete od svojich triednych učiteľov rozmanitú ponuku krúžkov. Môžete si ju pozrieť už dnes! Stačí KLIK tu:

PONUKA CVČ 22/23

Veríme, že si nájdete to, čo Vás zaujíma a strávite svoj čas v našom/Vašom CVČ. 😊TEŠÍME SA NA VÁS!😊

Vyplnenú a podpísanú prihlášku je potrebné obratom vrátiť triednemu učiteľovi najneskôr do piatka 9.9.2022.