• Návrat k detskej fantázii...💭

• V rámci rozvoja mediálnej gramotnosti sa žiaci 9. ročníka v projekte Čomu som veril, keď som bol malý vrátili do detského sveta fantázie a vznikli z toho takéto skvelé výtvory.😊

• Logá pre Červené stužky aj v našom prevedení🎗️

• 🎗️Červené stužky sú symbolom solidarity v boji proti chorobe AIDS a sú zároveň názvom celoslovenskej kampane, do ktorej sa mladí ľudia môžu zapojiť prostredníctvom svojich škôl viacerými aktivitami.  Aktuálne prebieha už 15. ročník a naša škola je jeho súčasťou.

Kampaň je zameraná:

• na boj proti infekcii HIV/AIDS odbornými vedomosťami o tejto problematike,
            • na 1. december – Svetový deň boja proti AIDS,
            • na prevenciu látkových a nelátkových závislostí a chorôb s nimi spojených.

Veľmi obľúbenou aktivitou je výtvarná súťaž, v ktorej žiaci môžu graficky vyjadriť svoje vnímanie týchto tém. Na celoslovenskom kole budú našu školu reprezentovať 3 práce našich deviatačiek.

Držíme palce!

• Možno máme doma bohatstvo👓

• Zapojili sme sa do zbierky dioptrických okuliarov👓, ktoré majú v Keni hodnotu ročného platu.

Ak máš doma aj Ty alebo Tvoji blízki také bohatstvo, NEVÁHAJ, PODEĽ SA s ním!

Staré nepoužívané okuliare môžeš do konca novembra odovzdať členovi Žiackej školskej rady v tvojej triede (2.stupeň) alebo pani učiteľke (1.stupeň) a následne sa táto pomoc dostane k tým, ktorí ju potrebujú.

Pomôžme šíriť a násobiť dobro vo svete ♥

• Projekt Šafran - symbolicky v čase spomienky na zosnulých

• S našimi siedmakmi sme zasadili cibuľky šafranov.

Zeminu do črepníka priniesli rôzni žiaci, ale úmysel zostal rovnaký. Žlté šafrany sadíme, aby sme si pripomenuli jeden a pol milióna židovských detí, ktoré zomreli počas holokaustu.

Vysvetlili sme si nové pojmy a oživili spomienku na deti, ktoré nezmyselne a ukrutne trpeli v koncentračných táboroch. Žltá farba kvetov nám pripomína žltú hviezdu, ktorú boli Židia nútení nosiť za vlády nacistov.

Kvety nám pripomínajú všetky deti, ktoré zahynuli. Aj cibuľky kvetov sú v zemi.

Keď šafrany na začiatku jari zakvitnú,  pripomenú nám, že v živote je ešte stále krása a nádej pre budúcnosť.

Potrebujeme si pripomínať, že človek nikdy nesmie zničiť život toho druhého. Nech nevraživosť a krutosť nemajú miesto v našich vzťahoch. Každý deň začínajme znova v úsilí dobra a okolo nás začnú klíčiť kvety dobroprajnosti, vzájomného pochopenia, pomoci a ľudskosti.

• Naša škola sa umiestnila v TOP 3 v súťaži Jazykový WocaBee šampionát! 🏆

• Žiaci  4.A triedy získali 2.miesto v precvičovaní slovnej zásoby v okresnom kole súťaže!

V októbri sa žiaci našej školy zapojili do Jazykového WocaBee šampionátu. Jedná sa o tretí ročník súťaže v učení slovíčok cudzieho jazyka, v ktorom medzi sebou súperia študenti všetkých cudzích jazykov od základných škôl až po gymnáziá, a to nielen na Slovensku, ale aj v susednej Českej republike.

Šampionát prebieha výhradne online, v inovatívnej aplikácii na učenie cudzích slovíčok  s názvom WocaBee. Celkovo sa do súťaže zapojilo takmer 60 000 žiakov

V súťažnom období od  20.10. - 29.10.2021 žiaci 4.A triedy nahrali denne v priemere 277 bodov (tzv. WocaPoints) na žiaka.

V  aplikácii  sa získavajú body iba za správne odpovede.

Ďakujeme im za skvelú reprezentáciu školy a srdečne gratulujeme!