• Internetová žiacka knižka

• Vážení rodičia,

od 6. 10. 2008 môžete známky svojich detí sledovať aj na internete. Známky každého žiaka sú chránené prihlasovacím menom a heslom, ktoré obdržíte na triednom aktíve od triedneho učiteľa Vášho dieťaťa. K tomuto menu a heslu budete mať prístup len Vy a osoby, ktorým to umožníte.

Internetová žiacka knižka nenahrádza klasickú žiacku knižku. Tú sú žiaci povinní nosiť naďalej.

Internetová žiacka knižka Vás bude informovať nie len o známkach, ale aj o ich váhe. Udávanie váhy známky nie je novinka, s ktorou prichádza naša škola, ale je súčasťou programu, v ktorom sa žiacka knižka vytvára.

Váha známky

Učiteľ každej skupine známok prideľuje určitú váhu. Tá je zaznamenaná pod skupinou známok napr. Odpoveď (20), Písomka (30) a pod. To znamená, že známka z písomky má väčšiu váhu ako známka z odpovede. Vopred Vás však upozorňujeme, že naši učitelia pri polročnom a koncoročnom hodnotení, tak ako doteraz nebudú známky určovať na základe aritmetického priemeru.

Ale pre tých, ktorých by zaujímalo, ako sa vypočíta uvádzame nasledujúci vzorec:

súčet známok *  váha danej skupiny   + súčet známok * váha danej skupiny
          počet známok počet známok
                                                                                      100

Príklad: Ak má žiak známky 1,2 z ústnej odpovede, ktorá má váhu 20 a 3,4 z písomky, ktorá ma váhu 30, tak jeho aritmetický priemer vypočítame nasledovne:

1+2 * 20 + 3+4    * 30
                               100