• Pomoc chutí po arašidoch 2021/2022

•

Aké je to byť humanitárnym pracovníkom? S akými problémami sa v teréne môžem stretnúť? A nie je to všetko tak trocha nebezpečné? Prečo chutí pomoc po arašidoch?

UNICEF predstavuje svoju novú e-knihu, ktorá vás prevedie svetom humanitárnej pomoci a odpovie na mnohé z vašich otázok. Knihu napísala Mária Sliacka, výkonná riaditeľka UNICEF na Slovensku, ktorá strávila jedno desaťročie na humanitárnych misiách v rôznych častiach sveta.

„Touto e-knihou chcem priblížiť svet humanitárnej pomoci deťom aj širokej verejnosti. Po 2. svetovej vojne poslala UNRRA (predchodca UNICEFu) ľuďom v Československu pomoc v hodnote 330 miliónov EUR. Podarilo sa nám zozbierať veľa krásnych príbehov pomoci od pamätníkov, ktorí boli vtedy deťmi. Čriepky ich spomienok vás budú sprevádzať celou e-knihou. Dúfam, že táto knižka osloví ľudí na Slovensku, ponúkne im reálny pohľad na svet humanitárnej pomoci a možno sa vďaka nej rozhodnú pomáhať aj za hranicami našej krajiny ,“ hovorí Mária Sliacka.

ČO V E-KNIHE NÁJDETE?

Prevedieme vás históriou a rôznymi kútmi sveta, dozviete sa, ako naozaj funguje humanitárna pomoc, o jej kráse a náročnosti, o ťažkom rozhodovaní komu pomôcť. Celá knižka je popretkávaná konkrétnymi príbehmi pomoci, spomienkami slovenských pamätníkov, ktorým pomohol predchodca UNICEFu - UNRRA, krásnymi fotkami a zaujímavými videami. A aby ste len nečítali, nájdete v nej úlohy z reálneho života, v ktorých sa budete môcť vžiť do úlohy terénnych pracovníkov. Nech sa páči, pozývame vás do sveta humanitárnej pomoci.

E-book „Pomoc chutí po arašidoch“ si môžete stiahnuť TU.

Detský e-book „Pomoc chutí po arašidoch“ si môžete stiahnuť TU.