• Duálne vzdelávanie

• Informácie k duálnemu vzdelávaniu sa dozviete tu: Dualne_vzdelavanie_APZD.pdf

ČO a pre KOHO je to?

Duálne vzdelávanie je určené predovšetkým pre žiakov, ktorí končia povinnú školskú dochádzku na základnej škole. Jeho podstatou je to, že žiak sa na strednej škole vzdeláva takto: teoretické vyučovanie prebieha v škole, ale praktické vyučovanie prebieha vo firme u zamestnávateľa. Zákonný zástupca žiaka podpíše so zamestnávateľom učebnú zmluvu.

Viac o duálnom vzdelávaní u výchovného poradcu a na stránkach:

www.potrebyovp.sk

www.dualnysystem.sk

www.dualvkocke.sk,

www.podstudovatobchod.sk.

Zoznam stredných škôl a zamestnávateľov nájdete    TU - SIOV DUAL .

Záujem o duálne vzdelávanie rieši zákonný zástupca priamo so strednou školou.

Silné stránky duálneho vzdelávania:

• Zvýšenie zamestnanosti absolventov SOŠ.
          • Príležitosť pre mladých ľudí získať kvalitnú prípravu na povolanie.
          • Zlepšenie úrovne odborných kompetencií a pracovnej morálky absolventov škôl.
          • Reálne pracovné, sociálne situácie  a osvojenie si „firemnej kultúry“.
          • Výber vhodných absolventov a ich zamestnávanie pre vlastné  potreby podniku.
          • Vysokokvalifikovaná pracovná sila, plynulý prechod zo vzdelávania na trh práce.
          • Vysoká pravdepodobnosť získania pracovnej zmluvy so zamestnávateľom.