• Milí Pastelkáči,

• ĎAKUJEME Vám za piatkový zbierkový deň. Vám, ktorí ste pre Bielu pastelku zbierkovali – Timotej a Anetka i Vám, ktorí ste niečo venovali.

Boli ste všetci super!

✏️BIELA PASTELKA tak môže aj vďaka nám meniť životné príbehy nevidiacich a slabozrakých.

Akú sumu sa nám spolu podarilo vyzbierať sa dozvieme čoskoro.

• Zaujímavá návšteva🤖🐕

• Dnes sme mali možnosť spoznať umelú inteligenciu.

Zavítal k nám robot! 🤖

Nebol to kuchynský robot ani robotický vysávač, hoci sa niekedy tak správal :). Bol to robot psík 🐕, ktorý počúval povely našich žiakov. A tí boli v jeho programovaní veru veľmi šikovní. Vedeli mu naprogramovať všelijaké zaujímavé pohyby, farby či dokonca aj rôzne zvuky. Hra so psíkom robotom sa našim žiakom veľmi páčila.

Čo myslíte, neboli by hodiny informatiky s týmto robotom zaujímavé?!

• 😊... keď je všetkým fajn...😊

• Vo piatok 10. septembra 2021 sa žiaci prvého stupňa zúčastnili didaktických hier v prírode, v rámci ktorých sa plnia učebné osnovy z prierezovej témy OCHRANA ŽIVOTA A ZDRAVIA.

Cieľom didaktických hier bolo preverenie vedomostí a praktických návykov žiakov v oblasti riešenia mimoriadnych udalostí, zdravotnej prípravy, pohybu a pobytu v prírode a jej ochrane. Za krásneho slnečného počasia si žiaci zopakovali zásady bezpečného správania sa v prírode. Spoznávali krajinu a zaujímavosti okolia obce. Počas pochodu okolo našej obce hľadali rastliny, ktoré dokázali pomenovať. Vyskúšali si určovanie svetových strán podľa slnka. Zvládli aj  transport "zraneného" spolužiaka. Cestou hľadali prírodniny, z ktorých vytvorili pekný obrázok.

Žiaci sa do jednotlivých činností aktívne a s radosťou zapájali. Hoci sa učili, opakovali a preverovali svoje vedomosti, stále to brali ako hru. A o to išlo. Prežili tak poučné a príjemné dopoludnie.

• Výzva k HLASOVANIU, lebo s úsmevom ide všetko ľahšie! :)

• Tvorivá súťaž VITAJTE V ŠKOLE

klik tu:

Nájdi obrázok nástenky z našej školy - označený pod názvom "ZŠ s MŠ Pečovská Nová Ves" a ZAHLASUJ!

Dôležité upozornenia:

Spustenie hlasovania: 10.9.2021 o 10.00 hod.
            Koniec hlasovania: 3.10.2021 20.00 hod.

Hlavnou výhru si môžeme vybrať úplne sami >> notebook,  multifunkčné zariadenie, 109cm televízor, USB kľúče, pingpongový stôl a mnoho iného... :)

Vyhrávajú prvé 3 fotografie s najvyšším počtom bodov.

Ako môžeme hlasovať?
            1. Kliknutím na tlačidlo Hlasuj  - 1x za 5 minút, za jeden klik získate 5 bodov.
            2. Poslaním SMS v tvare: talent(medzera)SMS ID(číslo pod každou fotografiou) na 7009, za jednu SMS získate 500 bodov. Cena spätnej SMS správy je 1,60 € s DPH.
            3. Kreditom -  dobitím kreditu na stránke http://talentagent.sk/dobitie/kredit - získate vždy toľko bodov, koľko potrebujete bez obmedzení, kredit môžete pridávať 1x za 60 sekúnd.

Ďakujeme a prajeme krásny deň!

• Info k ZRPŠ

• Vážení rodičia,

vzhľadom na epidemiologickú situáciu a červenú farbu okresu Vás upozorňujeme na podmienky vstupu do budovy školy:

- vyhlásenie o bezpríznakovosti návštevníka školy (triedny učiteľ bude mať toto tlačivo k dispozícii),

- vstup do budovy školy s respirátorom FFP2.

Ďakujeme za pochopenie, spoluprácu a dodržiavanie pravidiel.

Tešíme sa na Vás zajtra o 16:30.

• AKO TO ZAČALO ... 😊

• „...s radosťou Vám oznamujeme, že sme Vás vybrali do nášho programu Zmudri do škôl 2021/2022. Nesmierne sa tešíme, že v ďalšom školskom roku budeme mať možnosť spolupracovať.“

ČO JE ZMUDRI do škôl

Projekt Zmudri do škôl sa venuje intenzívnej spolupráci s vybranými základnými a strednými školami po celom Slovensku. Videokurzy a sprievodné materiály (metodiky, pracovné listy, či podklady na online vyučovanie) učí učiteľov používať tak, aby do hodín (predovšetkým občianskej náuky) priniesli novú dynamiku a žiakov upútali. Zároveň sa snaží o zachytenie zmeny postojov po absolvovaní jednotlivých videokurzov.

S tímom Zmudri.sk budeme súčasťou novej formy vzdelávania, ktorá je pre mladých blízka a atraktívna.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

• Prírodne, tímovo, pohybovo, účelovo na kopci i v doline 🌳

• 10.09.2021 sme sa vybrali doslova KADE-TADE dolinou i kopcom (Červenica, Jakubova Voľa, Ľutina, Sabinov, Kohút,...).

To všetko za účelom naučiť sa správne hýbať a fungovať v prírode a uviesť do praxe poznatky, ktoré sme si  deň predtým pripomenuli a  upevnili na teoretickej časti účelového cvičenia. Vedomosti z rôznych oblastí ochrany zdravia, orientácie v prírode, dopravnej výchovy, bezpečnosti a správania sa sme teda naplno využili.

Plus sme pridali ešte chutne, vlastnoručne ukuchtené mňamky. 😋