• ZAČIATOK ŠKOLSKÉHO ROKA 2021/2022

• Nový školský rok nám už klope na dvere. Pozývame Vás 02.09.2021 na otvorenie nového školského roka 2021/2022.

Slávnostné otvorenie školského roka bude o 09:00 v triedach.

• Novoprijatí žiaci prvého ročníka prichádzajú do školy v sprievode jedného z rodičov na stretnutie s triednou učiteľkou.

• Ostatní žiaci dostanú pokyny v triede od triednych učiteľov a idú domov skôr (o 10:00 - 10:30).

1. Všetci žiaci musia mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom (platí to aj v ďalších dňoch) a pri vstupe do budovy si musia vydenzifikovať ruky. Prosíme rodičov, aby pred nástupom do školy vyplnili Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti podpísané rodičmi (viď.príloha).

• Prosíme, vyplňte ho najskôr v stredu, aby bolo aktuálne na ďalšie dni. Vytlačíte si ho z našej stránky, alebo ho môžete vyplniť aj cez EDUPAGE elektronicky.
            • Návod na podanie vyhlásenia elektronicky: V EDUPAGE na úvodnej stránke nájdete a kliknete na Žiadosti/Vyhlásenia. Následne kliknete na znamienko plus v červenom kruhu, možnosť Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti platné od 01.09.2021. Označíte v ňom dátum a zaškrtnete odstavec podľa veku vášho dieťaťa. Kliknete na Podať novú žiadosť/vyhlásenie.
            • Toto vyhlásenie rodič odovzdáva škole počas šk. roka stále po prerušení dochádzky do školy v trvaní troch dní (započítava sa sobota a nedeľa).

2. Školský klub detí začne s prevádzkou v piatok 03.09.2021.

3. Pokyny k preberaniu antigenových samotestov zverejníme ihneď po ich naskladnení v centrálnom sklade. Sledujte preto prosím našu web stránku.

4. V súvislosti s otvorením školského roka 2021/2022 a v záujme udržania bezpečného prostredia v škole, Ministerstvo školstva zostavilo manuál Školský semafor, ktorý stanovuje základné prevádzkové podmienky škôl a školských zariadení, vrátane špecifík dodržiavania protiepidemických opatrení a odporúčaní počas pandémie ochorenia COVID-19 (viď.príloha).

Prajeme nám všetkým zdravý a úspešný školský rok 2021/2022!

Tešíme sa na Vás!

Vaša ZŠ s MŠ PNV

podmienky_vstupu_do_objektu_skolskeho_zariadenia.docx

Pisomne_vyhlasenie_navstevnika_o_bezpriznakovosti.docx

Vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.docx

ŚKOLSKÝ SEMAFOR

• Slávnostné otvorenie školskej knižnice

• Nový školský rok začíname s novou školskou knižnicou obohatenou nie len o knihy, ale aj tablety, notebooky, televízor, DVD prehrávač a premietacie plátno. Moderné priestory a knihy rôzneho žánru si naši žiaci a učitelia vychutnajú vďaka schválenému a zrealiozovanému projektu našej obce. Okrem pána starostu, ktorý stál za celým projektom,  našu knižnicu slávnostne otvorili predseda Prešovského samosprávneho kraja PaedDr. Milan Majerský, PhD. a poslankyňa európskeho parlamentu Mgr. Miriam Lexmann. Naši hostia si so záujmom prezreli aj iné priestory školy. Žiakom i učiteľom prajeme krásne chvíle v nových priestoroch so zaujímavými knihami v ruke.

• Informácie k testovaniu

• Milí rodičia.

Na začiatku školského roka 2021/2022 MŠVVaŠ umožní dobrovoľné a bezplatné testovanie žiakov v školách a v domácom prostredí formou:

• kloktacích testov – PCR testy, pred nástupom do školy.
            • domáceho samotestovania Každý žiak, ktorého rodič prejaví záujem, dostane 1 balenie, ktoré obsahuje 25 ks antigénových testov. Ministerstvo odporúča realizovať domáce samotestovanie v pondelok a vo štvrtok ráno pred nástupom do školy alebo v prípade, že žiak prejavuje niektorý z príznakov ochorenia COVID19.

Záujem/ nezáujem o obidva druhy testovania je potrebné nahlásiť najneskôr do 25.8.2021 prostredníctvom prihlasovania na edupage.

Vstup žiaka do školy zatiaľ nie je podmienený testovaním.