• INFORMÁCIE O NÁSTUPE DO ŠKOLY

• Vážení rodičia,

radi by sme našich žiakov privítali v škole, preto Vám prinášame krátke informácie o podmienkach nástupu:

• v pondelok, 01.03.2021, pokračujeme dištančnou formou (žiaci I. aj II. stupňa bežných i špeciálnych tried);

• otvorenie školy od 02.03.2021 závisí od výsledkov víkendového testovania v obci;

• žiaci I. stupňa potrebujú pre vstup do školy čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti rodiča, ktoré potvrdzuje negatívny výsledok testu na ochorenie COVID - 19, nie starší ako 7 dní, jedného z rodičov dieťaťa žijúceho s ním v spoločnej domácnosti;

• žiaci II. stupňa, ktorí nemajú prístup k dištančnému vzdelávaniu, potrebujú pre vstup do školy vyhlásenie o bezinfekčnosti, ktoré potvrdzuje negatívny výsledok testu na ochorenie COVID - 19, nie starší ako 7 dní, jedného z rodičov dieťaťa žijúceho s ním v spoločnej domácnosti i samotného dieťaťa;

• testovanie opäť zabezpečí Obecný úrad -  prebehne 27.02. - 28.02.2021 (informácie k testovaniu nájdete na FB stránke obce).

• Úspešne v rámci okresu a ideme ďalej - KRAJSKÉ KOLO čaká :)

• Dňa 27.01.2021 sa konalo okresné kolo matematickej olympiády. Naši žiaci neváhali a zapojili sa do súťaženia so svojimi rovesníkmi – trošku netradične, online formou. Do riešenia zaujímavých matematických úloh sa s odhodlaním pustili naši piataci – Adam Futej, Richard Hendrichovský a Dušan Dvorščák, ktorý sa umiestnil na 2. mieste deviatak Peter Palko, ktorý sa umiestnil na 3. mieste a vybojoval si tak postup na krajské kolo matematickej olympiády, ktoré sa bude konať 16.03.2021.

Blahoželáme a Peťovi držíme palce!

• Konečne pekné chvíle spolu aj v ŠKD :)

• Po viac ako mesačnej prestávke začal v pondelok, 08.02.2021, opätovne prezenčne fungovať aj náš školský klub detí. Deti aj pani vychovávateľky sa veľmi tešili zo spoločne strávených chvíľ, o čom svedčia aj priložené fotky. :)

V pondelok sme si priblížili ohrozené a chránené druhy zvierat na Slovensku. Veľa času sme trávili na čerstvom vzduchu,  kde sa deti do sýtosti vyšantili na snehu. Stavali sme snehuliako či vytvorili prekážkovú dráhu z obrovských snehových gulí... Koniec týždňa bol pri príležitosti Európskeho dňa linky 112 venovaný zvýšeniu povedomia detí o význame a činnosti záchranných zložiek. Svoju zručnosť a kreativitu zasa deti ukázali pri výrobe Valentínok, ktorými potešia svojich blízkych.

Veríme, že sa terajšia situácia čo najskôr zlepší a po jarných prázdninách sa znovu všetci v zdraví stretneme v školskom klube.

• ❗⚠️DÔLEŽITÝ OZNAM⚠️❗

• Vážení rodičia,

kvôli zhoršenej epidemiologickej situácii budú žiaci I. stupňa bežných i špeciálnych tried pokračovať vo výchovno-vzdelávacom procese DIŠTANČNOU FORMOU od 15.02.2021, od zajtra

Podrobnejšie informácie Vám poskytneme po oficiálnom rozhodnutí Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

• 🛈 INFORMÁCIE O TESTOVANÍ 🛈

• Vážení rodičia,

ako viete, pre možnosť pokračovania prezenčnej výučby žiakov 1. stupňa bežných a špeciálnych tried, je potrebné opätovné pretestovanie rodičov a zamestnancov na ochorenie COVID-19. Možnosť pretestovania je opäť zabezpečená priamo v obci Pečovská Nová Ves, dňa 14.02.2021, ako sme avizovali vo včerajšom príspevku. Bližšie info o testovaní je dostupné na obrázkoch nižšie.

Prosíme Vás, aby ste NEZABUDLI na potrebu opätovného vypísania Čestného výhlásenia o bezinfekčnosti v tlačenej alebo elektronickej podobe, bez kópie negatívneho testu na ochorenie COVID-19. Rovnako, ako to bolo v predošlom týždni.

Ďakujeme za zodpovedný prístup a spoluprácu.

• DÔLEŽITÁ SPRÁVA!

• Na základe rozhodnutia krízového štábu obce Pečovská Nová Ves, z dňa 08.02.2021, žiaci 2. stupňa bežných tried, ktorí sa nemôžu vzdelávať dištančnou formou a špeciálnych tried nebudú od 09.02.2021 pokračovať v prezenčnej forme výučby.

Žiaci 1. stupňa bežných a špeciálnych tried pokračujú v prezenčnom vzdelávaní bez zmien.

• „Opportunity did not knock until I built a door.“    English Proverb

•         Ani my nečakáme, kým sa nám dvere otvoria. Využívame všetky možnosti ako sa zdokonaliť aj v tejto neľahkej dobe....

Online súťažíme aj v angličtine a DARÍ SA NÁM!!!

Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove zorganizovala pre  žiakov základných škôl súťaž družstiev v anglickom jazyku pod názvom ELEsparks. Súťaž je určená  pre žiakov 7., 8. a 9. ročníka základných škôl, ktorí spolupracujú ako skupina na riešení rôznych úloh z oblasti gramatiky, počúvania a čítania s porozumením.

Z našej školy sa do tejto súťaže zapojilo spolu 15 žiakov zo 7., 8. a 9. ročníka. Súťažili v 5 skupinách s ďalšími 19 skupinami žiakov z rôznych škôl nášho okresu. Spoločne absolvovali dve kolá online testov, z ktorých postupne získavali body. Všetky skupiny pracovali aj v týchto neľahkých podmienkach veľmi usilovne. Za čo im ešte raz ďakujeme.

Sedem najlepších skupín postupuje do záverečného, finálneho kola, v ktorom budú žiaci z rôznych škôl súťažiť priamo na pôde Strednej elektrotechnickej školy. PODARIL SA NÁM pekný úspech, dve skupiny našich žiakov postúpili, sú teda medzi siedmimi najlepšími.

Veľmi sa z tohto úspechu tešíme a veríme, že dosiahneme pekné výsledky aj v záverečnom kole.