• Tento ročník netradične...

• Žiaci 8. ročníka sa tento rok nemohli pre opatrenia spojené s ochorením COVID – 19 zúčastniť DOD na Ústavnom súde v Košiciach, ale o to s väčšou radosťou sa zapojili do literárnej a výtvarnej súťaže, ktorú Ústavný súd vyhlásil. Umiestnenie v súťaži sme síce nezískali, no práce našich žiakov sú zverejnené a môžete si ich pozrieť na webovom sídle súdu TU, kde nájdete aj zaujímavú videoprehliadku priestorov súdu.

Na našich ôsmakov sme hrdí a prajeme im veľa tvorivosti do ďalších súťaží.

• 2x účasť v prvej desiatke v cezpoľnom behu

• Dňa 24.9.2020 sa v Sabinove uskutočnilo okresné kolo v cezpoľnom behu žiakov a žiačok ZŠ. V konkurencii 24 bežcov z ôsmich škôl sa na peknom 7.mieste v kategórii žiačok umiestnila Laura Štofaníková z 8.B a v kategórii chlapcov si úctyhodnú 8.priečku vybehal žiak ôsmeho ročníka.

Veríme, že tréningom, chcením a vytrvalosťou budeme tieto výsledky zlepšovať a o rok si opäť zabeháme spoločne v priateľskej atmosfére.

• Školu môže niekedy reprezentovať aj robot ... :)

• Viečka, rúry, lepidlo, tégliky, čas, energia, spolupráca... :) To všetko sa spojilo a tam, kde sa spája práca a dobrý nápad vzniká výnimočný výsledok.

Aj v tomto roku sme sa zapojili do súťaže "Recykluj a vyhraj". Náš výrobok - SABIrobot - je už na svojom mieste a čaká kedy bude môcť obslúžiť svojou multifunkčnosťou okolie. :)

Všetkým žiakom ďakujeme za ich nápady, snahu, tvorivosť i samotnú výrobu nášho reprezentanta v tomto školskom roku. :)

Výsledný výrobok stojí za to. Pozrite sa sami! :)

• Aj vďaka nám dokáže malá pastelka veľké veci!

• Našim dobrovoľníčkam a všetkým darcom ĎAKUJEME!

Verejná zbierka Biela pastelka už 19 rokov pomáha ľuďom so zrakovým postihnutím zlepšovať a skvalitňovať ich život. Jej organizátorom je Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska a ambasádorkou obľúbená moderátorka Adela Vinczeová.Na našej škole sme svoj dobrovoľný príspevok mohli odovzdať do zbierkovej pokladničky 18.9.2020. Symbolická pastelka, ktorú sme dostali ako prejav vďaky, nám bude pripomínať veľkú vec – osud nevidiacich a slabozrakých nám nie je ľahostajný a pomoc iným nám nie je cudzia. Tešíme sa, že aj s našou podporou sa mnohým ľuďom otvorí nová kapitola radostnejšieho a samostatného života.

• Skúmali a skúšali sme na vlastnej koži :)

• 17. septembra sa aj žiaci II. stupňa vybrali na účelové cvičenie priamo do terénu. Po teoretickej príprave si sami, na vlastnej koži vyskúšali aké je to nájsť vhodné miesto na vytvorenie ohniska, overili si ošetrenie a prepravu zraneného a priamo aplikovali poznatky o pravidlách cestnej premávky, či už ako chodci alebo cyklisti.

Naši žiaci úspešne zvládli nielen teóriu, ale i prax... a dokonca si za prácu zaslúžili aj "koláče" v podobe slaninky, či klobásky, ktoré si sami ukuchtili. :)

• Overili sme si ochranu života a zdravia v prírode :)

• Didaktické hry v prírode

Vo štvrtok 17. septembra sa žiaci prvého stupňa zúčastnili didaktických hier v prírode, v rámci ktorých sa plnia učebné osnovy z prierezovej témy OCHRANA ŽIVOTA A ZDRAVIA.

Cieľom didaktických hier bolo preverenie vedomostí a praktických návykov žiakov v oblasti riešenia mimoriadnych udalostí, zdravotnej prípravy, pohybu a pobytu v prírode a jej ochrane. Za krásneho slnečného počasia si žiaci zopakovali zásady bezpečného správania sa v prírode. Spoznávali krajinu a zaujímavosti okolia obce. Počas pochodu okolo našej obce hľadali rastliny, ktoré dokázali pomenovať. Vyskúšali si určovanie svetových strán podľa slnka. Zvládli aj  transport "zraneného" spolužiaka. Cestou hľadali prírodniny, z ktorých vytvorili pekný obrázok. V  priebehu celého dopoludnia tiež zbierali odpadky – aktivita: Čo do prírody nepatrí.

Žiaci sa do jednotlivých činností aktívne a s radosťou zapájali. Hoci sa učili, opakovali a preverovali svoje vedomosti, stále to brali ako hru. A o to išlo. Prežili tak poučné a príjemné dopoludnie.

• RECYKLUJ A VYHRAJ pokračuje! :)

•  Zberové aktivity v školskom roku 2020/2021

Pozor, dôležitý oznam!

Keďže v minulom školskom roku nebola súťaž „Recykluj a vyhraj z dôvodu mimoriadnej situácie spôsobenej koronavírusom ukončená,  pokračuje teraz v septembri a končí 25.9.2020.

Čo to znamená? Všetky SABi viečka a tetrapaky, ktoré ste zbierali v minulom školskom roku a cez prázdniny, je potrebné priniesť do školy a odovzdať.  Usilovní zberači budú odmenení.

Milí žiaci, aj  v tomto školskom roku sa môžete zapojiť do zberu:

• papiera
            • gaštanov