• Tanec v nás

• Ku dňu 24.1.2019 si pripravili p. vychovávateľky ŠKD 3.ročník tanečnej prehliadky s názvom Tanec v nás. V priestoroch Obecného úradu v Pečovskej Novej Vsi prezentovali svoj talent deti zo šiestich školských klubov – Rožkovany, Lipany –  Hviezdoslavova 1, Torysa, Brezovica, Poloma a Pečovská Nová Ves. Po úvodných slovách p. riaditeľa mali diváci možnosť vidieť pestrú paletu tanečných štýlov: folklór, disco, hip-hop... V rytme tanca sme sa prostredníctvom desiatich tanečných choreografií pretancovali až k záveru. Aj keď išlo o nesúťažné podujatie, deti boli za svoju snahu a šikovnosť odmenené diplomom a malou vecnou pozornosťou.

• Konaj dobro a dobro sa ti vráti

• Dobrý skutok sa zarátal aj nám. Vďaka p. učiteľke Mizerákovej a p. učiteľke Sačkovej sme sa zapojili do projektu Dobrý skutok sa počíta 2018. Žiaci 5.B tak pomohli p. upratovačke po vyučovaní upratať svoju triedu a žiaci 6.B vyrobili vianočné pozdravy, ktoré potešili seniorov v zariadení Betánia v Lipanoch. Vďaka tomu našu školu vyžrebovali organizátori projektu a môžeme sa tešiť z výhry v podobe množstva kníh, ktoré nám zaslalo kníhkupectvo Martinus ako jeden zo sponzorov projektu. Ďakujeme.

• Návšteva z Japonska

• Vianoce - čas pokoja, pohody, radosti... My sme tento krásny predvianočný  čas stihli stráviť aj tak trochu netradične - po japonsky. Vďaka nášmu zahraničnému hosťovi sme si vyskúšali, ako je to s angličtinou v praxi. Preverili sme si komunikačné zručnosti, no nielen to, priučili sme sa aj novému jazyku - japončine. Aké by to boli ale Vianoce bez tradícií a zvykov? Aj to bola jedna z našich tém. Sme radi, že sme sa mohli aj takýmto spôsobom spolu stretnúť, porozprávať a pevne veríme, že takýchto príjemných stretnutí bude ešte viac. To, ako to celé prebiehalo, si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• DNES - odborná konferencia, zajtra stretnutie v prezidenskom paláci

• DNES sa riaditeľ školy Mgr. Marek Adamečko zúčastnil česko-slovenskej  odbornej konferencie Storytellingom k budovaniu kritického myslenia mládeže, kde boli  predstavene výsledky zavádzania inovatívnych storytellingových vzdelávacích nástrojov do škôl, firiem a neziskových organizácií. Súčasťou konferencie bolo predstavenie prototypu virtuálnej reality ako nástroja formujúceho postoje.

Zajtra ho čaká ešte zaujímavejší program. Na základe pozvania: "Dovoľte, aby som Vám oznámila, že dňa 16.1.2019 boli všetci zástupcovia Vnímavých škôl, Vnímavých inštitúcií a Vnímavých firiem srdečne pozvaní pánom prezidentom do Prezidentského paláca na Hodžovom námestí v Bratislave" sa zúčastní  stretnutia a prijatia u  PREZIDENTA ANDREJA KISKU.

• ŠKD - Mikulášsky zápas vo vybíjanej

•             V piatok 7. 12. 2018 pozvali  pani vychovávateľky k nám do nášho ŠKD aj do telocvične deti zo Školského klubu detí pri Súkromnej ZŠ v Sabinove, aby si spoločne zahrali Mikulášsky zápas vo vybíjanej. Turnaj sa niesol v priateľskom duchu, kde nikto nebol víťaz, ani porazený, ale kde si deti v priateľskej atmosfére zahrali vybíjanú. Spoločné popoludnie pokračovalo potom v Školskom klube detí, kde mali deti pripravené malé pohostenie a pri spoločných hrách si upevnili priateľstvá a vzťahy.

• Ďalší úspech vo výtvarnej súťaži

•  V novembri sme sa zapojili do výtvarnej súťaže vyhlásenej Ministerstvom vnútra SR „Ochranárik tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“, ktorú organizoval Okresný úrad v Sabinove.  A opäť sa nám darilo. Tatiana Mizeráková, žiačka 5.A triedy, obsadila v okresnom kole tejto súťaže v kategórii žiakov 2. stupňa 3. miesto. Cenu  si prevzala  12.12.2018. Srdečne blahoželáme!